13 november 2019 om 14:17
< 1 min lezen

Nederland loopt in Europa voorop met de digitalisering van het onderwijs

Nederland loopt in Europa voorop met de digitalisering van het onderwijs. Ons land staat na Estland tweede in een ranglijst over digitaal leren die de Brusselse denktank Centre for European Policy Studies (CEPS) in samenwerking met Google heeft samengesteld.

Finland is derde, gevolgd door Luxemburg, Malta en Cyprus. Onderaan de lijst staan België, Polen, Tsjechië, Roemenië, Griekenland en Italië. Duitsland is hekkensluiter, aldus CEPS.

De drie toplanden kennen een overheidsbeleid dat digitaal leren aanmoedigt en een bevolking die goed met computers overweg kan, aldus het rapport. Nederland wordt daarin geprezen om zijn “excellente instituties” en beleid rond digitaal leren. De onderzoekers hebben gekeken naar zaken als onlineprogrammeerlessen, het gebruik van games in de klas en ‘leven lang leren’.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Basisonderwijs

    Lerarentekort in Den Haag opnieuw gedaald, maar zorgen blijven bestaan

    Gisteren om 09:06
    • Basisonderwijs

    Basisschool De Verwondering gaat toch niet naar Norg verhuizen

    Gisteren om 08:41

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant