4 november 2019 om 08:18
< 1 min lezen

DUO doet aangifte tegen studieschuld-website

De Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO) waarschuwt oud-studenten die hun studieschuld aflossen om vooral niet in zee te gaan met de website van Diploma Nederland of vergelijkbare sites. De site Diploma Nederland zegt iemands hele studieschuld te kunnen laten verdwijnen. Daarvoor zou een percentage van het bedrag in bitcoins betaald moeten worden.

“De activiteiten op deze site zijn strafbaar en we doen daar aangifte van, zoals altijd in voorkomende gevallen”, aldus de organisatie die valt onder het ministerie van onderwijs, cultuur en wetenschap.

“DUO voerde vrijdag een extra veiligheidscheck uit waaruit is gebleken dat er tot nu toe geen onrechtmatige transacties hebben plaatsgevonden”, aldus de organisatie in een verklaring. Het is niet bekend of en hoeveel (oud)studenten gedupeerd zijn door de website.

Oud-studenten hebben tussen de 15 en 30 jaar om hun studieschuld, naar draagkracht, af te lossen. In het nieuwe leenstelsel is die periode het langst, volgens het oude stelsel het kortst.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van hbo
    • HBO

    Stem jij morgen voor het onderwijs? Dit zijn de belangrijkste standpunten op een rij

    Vandaag om 16:06
    • HBO

    Aanvullende onderwijsbegroting met 400 miljoen extra aan bezuinigingen aangenomen door Eerste Kamer

    Vandaag om 14:52

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
08 Nov
Open dag – alle locaties De Rooi Pannen
  • Noord-Brabant
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland