27 juli 2018 om 08:32
< 1 min lezen

Meer aanmeldingen pabo door nieuws over lerarentekort

De aandacht in de media over het dringende lerarentekort heeft geleid tot flink meer aanmeldingen bij lerarenopleidingen. Vooral bij de deeltijdopleidingen stromen de aanmeldingen binnen, melden NRC, RTL Nieuws en Telegraaf.

Inmiddels hebben zich al 30 procent meer gegadigden gemeld voor de deeltijdlerarenopleidingen dan vorig jaar. Voor het verkorte programma zijn de aanmeldingen zelfs verdubbeld. Bij de voltijdopleidingen steeg het aantal aanmeldingen met 11 procent tot 7.864.

Het Landelijk Overleg Lerarenopleidingen Basisonderwijs (LOBO) is erg blij met de forse stijging. Dit wijst er volgens de organisatie op dat er nog steeds mensen zijn die bewust kiezen om voor de klas te staan en zo een bijdrage te leveren aan de samenleving.

Door: Redactie Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van docenten
    • Basisonderwijs

    Kindcentrum De Blieken opent ANWB Verkeersplein

    Gisteren om 15:00
    • Basisonderwijs

    NPO Zapp zet zich met campage Stip it in tegen pesten

    Gisteren om 13:38

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland