4 oktober 2016 om 18:08
< 1 min lezen

Islamitische Universiteit Rotterdam start samenwerking in Verenigde Staten

De Islamitische Universiteit Rotterdam gaat samenwerken in de Verenigde Staten. Afgelopen week tekende het bestuur een samenwerkingsovereenkomst met de Hartford Seminary in Hartford, VS. Beide hogeronderwijsinstellingen spraken de intentie uit elkaar te zullen versterken op het punt van interreligieuze kennis & dialoog en het bevorderen van Erasmus+ studenten- en stafmobiliteit.

Hartford Seminary is een hoger onderwijsinstelling met een unieke multi-religieuze omgeving met de doelstelling om theologiestudenten op te leiden in een transparante en brede setting binnen de pluralistische Amerikaanse samenleving waarin dialoog, tolerantie en wederzijds begrip centraal staan. De IUR en Hartford Seminary zullen met elkaar samenwerken op intercultureel vlak en op onderwijsniveau. 
 
Het IUR-bestuur was in de Verenigde Staten om de betrekkingen met Hartford Seminary aan te gaan en tevens deel te nemen aan de ‘President’s Interfaith and Community Service Campus Challenge’ van het Witte Huis en het Amerikaans Ministerie van Onderwijs op de Georgetown University en Gallaudet University in Washington.
 
Door: Redactie Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van hbo
    • HBO

    ‘Studenten aansporen om de krant te lezen is belangrijk voor toekomst democratie’

    Vandaag om 09:04
    • HBO

    Moslimstudenten brengen bezoek aan synagoge in Utrecht

    Vandaag om 08:55

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant