22 juni 2016 om 11:51
< 1 min lezen

Stenden Hogeschool heeft eerste internationale pabo ter wereld

Stenden Hogeschool heeft als eerste ter wereld een internationaal georiënteerde opleiding voor leraar basisonderwijs. De opleiding is al in 2012 in Meppel gestart maar is nu officieel erkend door de NVAO. Stenden werkt samen met university colleges in Noorwegen en Denemarken. Dit meldt Science Guide. 

De zelfstandige opleiding is volledig in het Engels en trekt studenten van over de hele wereld. Inmiddels studeren er 115 studenten van acht verschillende nationaliteiten. Het programma richt zich er met name op dat studenten na hun afstuderen aan de slag kunnen op internationale scholen. Maar ook lesgeven op meertalige scholen of scholen met veel kinderen uit verschillende culturen is mogelijk.

Officieel heet de opleiding International Teacher Education for primary schools (ITEps). Stenden werkt samen met University College of Southeast Norway en University College Sjaelland. De opleiding was al internationaal geaccrediteerd. De erkenning van de Nederlands-Vlaamse Accreditatieorganisatie (NVAO) komt daar nu bij.

© Nationale Onderwijsgids 

Relevante artikelen

Alles van hbo
    • Docenten

    Voormalig UvA-docent voor de rechter vanwege beschuldigingen op sociale media

    Gisteren om 11:12
    • Docenten

    Leermeesterdag helpt docenten met inspiratie voor duurzame horeca

    14 oktober 2025 om 15:26

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant