Landelijk onderwijsprotest gaat vanwege treinstaking niet door
10 juni 2025 om 10:33
< 1 min lezen

Landelijk onderwijsprotest gaat vanwege treinstaking niet door

Het landelijke onderwijsprotest tegen de bezuinigingen van het inmiddels gevallen kabinet dat dinsdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Door een staking van NS-personeel die dag rijden er in het hele land geen NS-treinen. Een "centraal actiemoment" is daarom niet mogelijk, laat een woordvoerster van de Algemene Onderwijsbond (AOb) weten.

Eerder werd de actie al verplaatst van Den Haag naar Amsterdam omdat eerstgenoemde moeilijk bereikbaar zou zijn door de aangekondigde regionale spoorstaking in het westen. Zondag maakte vakbond VVMC bekend de regionale staking uit te breiden naar de regio noordwest. Daarop besloot NS al het treinverkeer dinsdag te schrappen, omdat het anders “geen betrouwbare dienstregeling” kan bieden.

Na de zomer komt er een nieuwe actie 

“Staken doet pijn, dat hoort erbij. Dit keer bij ons”, aldus de AOb-woordvoerster. “Wij staan natuurlijk pal voor het stakingsrecht en willen onze solidariteit uitspreken naar de treinstakers.” De organisatie komt naar eigen zeggen na de zomer met een nieuwe actie, “dichter op de verkiezingen”.

Staken tegen de afbraak van het Nederlandse hoger onderwijs 

Volgens vakbond FNV zouden “duizenden studenten en werknemers uit heel Nederland naar Amsterdam komen om te protesteren tegen de afbraak van het Nederlandse hoger onderwijs”. De bonden benadrukken dat zij de staking niet herroepen en dat “ontevreden onderwijsmedewerkers” dus nog steeds het recht hebben om te staken dinsdag, ook nu de actie in Amsterdam is geannuleerd.

Door: ANP 

Relevante artikelen

Alles van hbo
    • Docenten

    Primair onderwijs zet kleine stap vooruit in banenafspraak

    Vandaag om 12:05
    • Docenten

    Kwart van zzp’ers in het onderwijs of kinderopvang werkt toch liever in loondienst

    Gisteren om 14:31

Aankomende evenementen

25 Nov
Open huis of kijk- en doemiddagena TalentStad Beroepscollege
  • Overijssel
25 Nov
Open huis – Stip VSO Utrecht
  • Utrecht
27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht