5 maart 2013 om 10:07
< 1 min lezen

‘Jongeren moeten langer naar school vanwege hoge jeugdwerkloosheid’

DEN HAAG - Om de hoge werkloosheid onder jongeren tegen te gaan, willen ministers Lodewijk Asscher (Pvda) van Sociale Zaken en Jet Bussemaker (PvdA) van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap deze groep stimuleren om langer op school te blijven. Dat meldt het Algemeen Dagblad.

Het plan is hard nodig nu de jeugdwerkloosheid almaar verder groeit. Uit gegevens van het UWV en de stichting Samenwerking Beroepsonderwijs Bedrijfsleven (SBB) bleek dat het afgelopen jaar 30 procent meer jongeren geen werk kunnen vinden.

Vooral de hogeropgeleide mbo’ers gaan gebukt onder het gebrek aan werk. Onder hen nam de werkloosheid toe met 7.000 tot ruim 16.000. Onder jongeren met een hbo- of wo-diploma verdubbelde de werkloosheid tot ongeveer 8.000. In totaal hadden 71.000 jongeren zich aan het eind van 2012 ingeschreven bij het UWV.

© Nationale Onderwijsgids / Ype van Woersem

Relevante artikelen

Alles van hbo
    • HBO

    Blijf investeren in het mentaal welzijn van studenten

    Vandaag om 14:55
    • HBO

    Studiefinanciering moet voor alle studenten gelijk zijn

    Gisteren om 15:14

Aankomende evenementen

20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant
21 Nov
Onderwijsfestival
  • Utrecht
23 Nov
Voorlichtingsavond ouderen Berechja College
  • Flevoland