4 september 2012 om 11:07
< 1 min lezen

Jaarlijkse cantus Tilburg groot bierfestijn

TILBURG – Gisteravond openden studenten het academisch jaar op het Willemsplein in het centrum van Tilburg traditioneel met de Tilburg University Cantus, zo meldt het Brabants Dagblad. Broederlijk zingen de studenten allerlei liederen onder het genot van 6500 liter bier.

Een cantus is een eeuwenoud gebruik onder studenten. Dit zang- en drinkfestijn wordt geleid door het praesidium, vier in rokkostuum gestoken voorzangers, die niet alleen het voortouw nemen, maar ook verantwoordelijk zijn voor het bewaren van de goede orde. De aanwezigen mogen alleen tussen de liederen door drinken.

De cantus werd bijgewoond door meer dan 2000 studenten van 46 verschillende studentenverenigingen en 80 disputen. Daarnaast gaven bovendien de deelnemende onderwijsinstellingen, Fontys hogeschool, Avans hogeschool en Tilburg University acte de présence.

© Nationale Onderwijsgids / Martijn van Noppen

Relevante artikelen

Alles van hbo
    • HBO

    Hogeschool Inholland en Spaarne Gasthuis gaan samenwerken in oncologische zorg

    Vandaag om 10:01
    • HBO

    Onderzoek: Ritalin helpt studenten zonder ADHD niet bij tentamens

    Gisteren om 15:03

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht