9 juni 2015 om 10:42
< 1 min lezen

Israëlische prijs voor Nederlandse studentenfilm

(Novum) - De Nederlandse documentaire If mama ain't happy, nobody's happy heeft een prijs in de wacht gesleept op het Tel Aviv International Student Film Festival.

Het evenement wordt beschouwd als één van de belangrijkste internationale podia voor jonge filmers. De jury prijst ‘de vrije geest van deze ontroerende en soms erg grappige film’. In de documentaire onderzoekt Mea Dols De Jong (26) de mening van haar moeder dat een relatie met een man een tijdelijk iets is. Ook de vrouwen van de drie generaties voor haar moeder hebben er nooit een langdurige relatie op nagehouden. De regisseur analyseert deze ‘familietraditie’ en vraagt zich af of zij deze gaat voortzetten.

If mama ain’t happy nobody’s happy won eerder ook al in Duitsland een aantal prijzen, waaronder een bekroning als beste Europese studentenfilm van het jaar. De documentaire is uitgenodigd op talloze grote internationale filmfestivals waaronder die in Huesca en Petersburg. Mea Dols de Jong is de dochter van regisseur Ate de Jong.

 

Relevante artikelen

Alles van hbo
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • HBO

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • HBO

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland