13 oktober 2015 om 11:02
< 1 min lezen

Instroom studenten Hanzehogeschool Groningen daalt

Met de opening van het hogeschooljaar ging op dinsdag 1 september het studiejaar 2015-2016 officieel van start voor de Hanzehogeschool Groningen. Inmiddels zijn de voorlopige inschrijvingen van het nieuwe aantal studenten bekend. Daaruit blijkt onder meer dat de instroom van nieuwe studenten aan de Hanzehogeschool flink is gedaald in vergelijking met de instroom vorig jaar. Dit meldt de Hanzehogeschool.

In totaal staan er nu ruim 27.000 studenten ingeschreven, dat betekent dat het totaal aantal inschrijvingen 1,3 procent gestegen is ten opzichte van vorig jaar. Bij de bachelor opleidingen is er sprake van een stijging van 319 studenten. Het aantal ingeschrevenen bij de masters steeg met 20 studenten. Bij het aantal ingeschreven studenten valt vooral de stijging bij de technische opleidingen Communication and Multimedia Design (19 procent), Elektrotechniek (24 procent) en Built Environment (14 procent) op. Daarnaast stijgt de opleiding  Verpleegkunde met 14 procent.

Het aantal studenten dat zich voor het eerst bij de Hanzehogeschool Groningen heeft ingeschreven is 6.527 en is daarmee met 5,5 procent afgenomen ten opzichte van vorig jaar. Deze daling komt vooral uit een lagere instroom bij Pedagogische Academie (37,8 procent), Performing Arts (19,9 procent), Algemene Beeldende Kunsten (19,7 procent), Facility Management (17,6 procent) en Gezondheidsstudies (13,1 procent).

Er zijn landelijk in 2015 6.400 minder studenten begonnen aan een hbo-opleiding vergeleken met het vorig studiejaar, dat is een afname van 6,6 procent. Thom de Graaf, voorzitter van de Vereniging Hogescholen: “Na jaren van groeiende studentenaantallen, is een afname, net als vorig jaar, op zich niet erg. Hogescholen kiezen voor kwaliteit en niet voor kwantiteit. We vermoeden verschillende oorzaken: de lat gaat omhoog in onderwijskwaliteit, de arbeidsmarkt trekt aan en wellicht ook de introductie van het studievoorschot. Tevens kiezen studenten bewuster voor een studie met arbeidsmarktperspectief.”

© Nationale Onderwijsgids 

Relevante artikelen

Alles van hbo
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • HBO

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • HBO

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland