27 september 2016 om 07:13
< 1 min lezen

Inspectie: geen verder onderzoek naar declaraties 2013/2014 hoger onderwijs

De Inspectie van het Onderwijs ziet geen aanleiding om verder onderzoek te verrichten naar de declaraties over de jaren 2013 en 2014 bij acht instellingen in het hoger onderwijs. De inspectie vroeg de acht instellingen eerder dit jaar om nadere opheldering over hun declaraties. Het zijn instellingen waarvan hun accountant bij de controle van de jaarrekening 2013 en/of 2014 vaststelde dat de interne regelingen over declaraties en vergoedingen niet waren nageleefd. Dat meldt de Inspectie van het Onderwijs.

Uit de rondgang door de inspectie blijkt dat de fouten vooral betrekking hebben op declaraties van en vergoedingen aan medewerkers en niet die van en aan bestuurders. Daarom heeft de inspectie de Raad van Toezicht en het College van Bestuur van de betrokken instellingen verzocht om maatregelen te treffen waarmee dergelijke fouten in de toekomst te voorkomen zijn.

Een en ander valt te lezen in de rapportage ‘Vertrouwen op zelfreinigend vermogen’ dat door Bussemaker aan de Tweede Kamer is gestuurd. De inspectie zal over twee jaar de naleving van de nieuwe voorschriften van de instellingen opnieuw onderzoeken.

Door: Redactie Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van hbo
    • HBO

    Verkiezingen 2025: wat gaat er gebeuren in het hbo

    Vandaag om 08:38
    • HBO

    AI in het klaslokaal zorgt voor kansen, maar er zijn ook zorgen

    Gisteren om 12:03

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland