20 januari 2016 om 13:14
< 1 min lezen

Hogescholen Zuidwest-Nederland willen betere doorstroming naar hbo

Veertig procent van de mbo'ers die die doorstromen naar het hbo haken af. De hogescholen en roc's in Zuidwest-Nederland willen dit hoge aantal terugbrengen naar 25 procent. Vanaf het schooljaar 2017/2018 wordt aan mbo'ers een speciaal programma aangeboden. Dit meldt Omroep Zeeland.

Het programma is bedoeld voor leerlingen op mbo-niveau 4. Het wordt aangeboden als een keuzevak van in totaal 240 studie-uren. Het programma geeft mbo’ers een goed beeld van hoe het eraan toegaat op het hbo doordat de lesstof op ‘hbo-wijze’ wordt aangeboden. Het programma wordt afgesloten met een toets. 
 
De overgang van mbo naar hbo is lastig voor veel mbo’ers. Vooral de leerstijl op het hbo kan voor problemen zorgen. Directeur Adri de Buck van HZ University of Applied Sciences: “Er is meer theorie, het verwerken van die theorie moet sneller en van de hbo’ers wordt meer eigen initiatief en zelfstandigheid gevraagd.” Het programma moet zorgen voor een betere aansluiting van mbo op hbo.
 
De plannen zijn ondertekend door bestuurders van 17 mbo- en hbo-scholen in Zuidwest-Nederland.
 
© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van hbo
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • HBO

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • HBO

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland