5 september 2012 om 12:22
< 1 min lezen

HBO-raad fel gekant tegen sociaal leenstelsel

AMSTERDAM – Volgens Thom de Graaf, voorzitter van de HBO-raad, stelt dat de invoering van een sociaal leenstelsel hbo’ers harder zal raken dan universitair opgeleiden, zo meldt Nu.nl.

Het afschaffen van de studiebeurs zal ertoe leiden dat tienduizenden jongeren wegblijven van het hbo, zo kondigde De Graaf gisteren aan in een artikel in Dagblad Trouw. Een sociaal leenstelsel schrikt veel studenten af wat in de toekomst mogelijk kan leiden tot een tekort aan zorgmedewerkers, leraren en technici.

Op basis van cijfers van het Centraal Planbureau (CPB) had de HBO-raad berekent dat ongeveer twintigduizend studenten zullen afzien van een studie aan het hbo wanneer de studiebeurs wordt vervangen voor een sociaal leenstelsel. Wanneer ook de aanvullende beurs voor studenten met ouders met een laag inkomen wordt geschrapt, zou dit aantal oplopen tot 35.000.

Omdat universitair geschoolden na het behalen van hun diploma doorgaans meer verdienen dan hbo-afgestudeerden, zal het afbetalen van de studieschuld hen minder hard raken.

© Nationale Onderwijsgids / Martijn van Noppen

Relevante artikelen

Alles van hbo
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • HBO

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • HBO

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland