16 mei 2014 om 10:54
< 1 min lezen

Hanzehogeschool Groningen installeert lector Leiderschap

Op donderdagmiddag 22 mei installeert het College van Bestuur van de Hanzehogeschool Groningen dr. Adriaan Bekman als lector Leiderschap. Voorafgaand aan de installatie is er een klein symposium rond het thema ‘zonder bezieling geen leiderschap.’

Het leiderschap is vanouds een gemeenschapsaangelegenheid. Het lot van de gemeenschap werd in handen van de leider gelegd. In bedrijven en organisaties gaat dit principe echter niet op, omdat daar geen natuurlijk blijvende relatie bestaat. Het leiderschap is hier niet alleen verbonden met het gedrag van de leider en de werking daarvan op andere mensen, maar eerder een proces dat om de continuïteit en de ontwikkeling van de bedrijven en organisaties draait. Het lectoraat Leiderschap is verbonden aan het Kenniscentrum Ondernemerschap en valt onder het Instituut voor Bedrijfskunde.

Adriaan Bekman is oprichter en directeur van het Instituut voor mens en organisatieontwikkeling IMO. Na zijn studies Sociologie en Bedrijfskunde was hij werkzaam bij Shell International, NPI Zeist, de Christelijke Hogeschool Nederland en de Erasmus Universiteit Rotterdam. Daarnaast adviseert hij vanuit het IMO organisaties in binnen- en buitenland.

Voor opgave voor het symposium en de installatie: www.hanze.nl/lectorinstallatie.

© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van hbo
    • Cursussen

    Meer mensen moeten na het rijden onder invloed van drugs of alcohol een cursus volgen

    19 december 2025 om 09:14
    • Cursussen

    Firda start opleiding tot doktersassistent voor volwassenen

    16 december 2025 om 13:42

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant