21 juni 2017 om 16:05
< 1 min lezen

Haagse Hogeschool bezuinigt op personeel

De Haagse Hogeschool gaat bezuinigingen doorvoeren op medewerkers die een tijdelijk contract hebben. De hbo-instelling is daartoe genoodzaakt omdat het financieel een paar moeilijke jaren tegemoet gaat, zo is de verwachting. Dat meldt het AD.

Door de verlaging van de werkdruk en het aantrekken van extra medewerkers heeft de school te maken met financieel onzekere tijden. Er wordt daarom op voorhand bezuinigd. Tijdelijke contracten worden alleen verlengd als dat noodzakelijk is en nieuwe vacatures moeten zo veel mogelijk intern worden ingevuld.

Het extra aangestelde personeel, dat tot op heden is betaald uit reserves, had moeten zorgen voor meer efficiëntie. Dat proces blijkt nu niet vlot genoeg te verlopen, waardoor de hogeschool  andere maatregelen moet nemen om te bezuinigen. De hbo-instelling zelf noemt de bezuiniging van personeel ‘een eerste stap’ in richting van herstel. Daarna zou het ‘kritisch tegen het licht houden van investeringen’ kunnen volgen. Volgens een woordvoerder is er echter geen sprake van reorganisatie binnen De Haagse Hogeschool.

Door: Redactie Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van hbo
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • HBO

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • HBO

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland