13 maart 2013 om 11:46
< 1 min lezen

Den Haag krijgt Cyber Security Academy

DEN HAAG - De Technische Universiteit Delft, de Haagse Campus van de Universiteit van Leiden en de Haagse Hogeschool gaan samenwerken om nog dit jaar de Cyber Security Academy (CSA) op te richten in Den Haag. Dat meldt de AutomatiseringsGids.

Het idee voor deze CSA is ontstaan door een werkgroep onder leiding van oud-minister van Defensie Eimert van Middelkoop. Op de academie moeten studenten en cursisten worden opgeleid die kunnen gaan werken in de sector internetveiligheid.

Behalve de onderwijsinstellingen, zullen ook de bedrijven Fox-IT, PBLQ, HEC en ENCS trainingen aan gaan bieden op de CSA, waar studenten in 2014 moeten kunnen beginnen met een opleiding op hbo- of universitair niveau.

Met de CSA willen de initiatiefnemers de kennis op het gebied van internetveiligheid concentreren bij één opleidingsinstantie. Momenteel zijn er al verschillende aanbieders van deelonderwerpen op dit gebied, maar deze zijn behoorlijk versnipperd. 

© Nationale Onderwijsgids / Ype van Woersem

Relevante artikelen

Alles van hbo
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • HBO

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • HBO

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
25 Mar
VO-Congres
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant