31 januari 2013 om 11:46
< 1 min lezen

Bussemaker kritisch over ontwikkelingen numerus fixus

DEN HAAG - Minister Jet Bussemaker (PvdA) van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap waarschuwt dat de numerus fixus er niet voor bedoeld is selectie aan de poort eenvoudiger te kunnen toepassen. Dat meldt het Hoger Onderwijs Persbureau.

Ook andere Kamerleden uiten hun zorgen over de nieuwe ontwikkelingen, waarbij steeds meer opleidingen een numerus fixus instellen om nieuwe studenten te kunnen selecteren. Zelfs opleidingen die geen problemen hebben met de capaciteit maken nu gebruik van de regeling.

“De numerus fixus is niet bedoeld als sluiproute om selectie aan de poort te kunnen toepassen. Het is een instrument om bij te grote toestroom van studenten de kwaliteit van het onderwijs te kunnen waarborgen”, aldus Bussemaker. 

Jasper van Dijk, Kamerlid van de SP, spreekt daarbij het vermoeden uit dat de ontwikkeling een direct gevolg is van de eerder gemaakte prestatieafspraken met het ministerie. De instelling van een numerus fixus maakt het voor opleidingen makkelijker om kwalitatief goede studenten te selecteren en zo het rendement van de opleiding kunstmatig te verhogen.

© Nationale Onderwijsgids / Ype van Woersem

Relevante artikelen

Alles van hbo
    • HBO

    Doorstroom van mbo naar hbo neemt na jaren weer toe

    Gisteren om 16:02
    • HBO

    Minder studentenkamers beschikbaar en huurprijzen met 3 procent gestegen

    Gisteren om 08:40

Aankomende evenementen

20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant
21 Nov
Onderwijsfestival
  • Utrecht
27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht