4 maart 2016 om 15:55
< 1 min lezen

AOb en FNV Jong vinden plannen NS onacceptabel

NS-topman Roger van Boxtel schuift de problemen van het spoorbedrijf al te makkelijk op het bordje van onderwijs, zegt jongerenvakbond FNV Jong. In de strategieplannen die Van Boxtel deze week presenteerde moet het tekort aan treinen worden opgelost door studenten en docenten. Wat het effect is op het onderwijs lijkt daarbij geen overweging voor de NS, zeggen FNV Jong en onderwijsbond AOb die de plannen onacceptabel vinden. Dat meldt FNV Jong. 

Door een gebrek aan materieel bij de NS zitten de treinen sinds het begin van dit jaar overvol. FNV Jong en AOb roepen minister Bussemaker van Onderwijs op om zich hard te maken voor studenten en docenten. Esther Crabbendam, voorzitter FNV Jong: “Het Fyra gepruts van de afgelopen jaren gaat nu ten koste van de studenten. Net na het invoeren van het leenstelsel denkt de NS nu even de lestijden te verbouwen zodat een bijbaan er ook niet meer in zit. Gaat Van Boxtel dan onze studiekosten betalen?”

Bestuurslid Douwe van der Zweep van de AOb: “We kunnen niet de problemen van de NS oplossen. Er is in het hoger onderwijs geen geld om ‘s ochtends lokalen leeg te laten staan omdat het de NS beter uitkomt.”

Voor veel studenten is dit de druppel: eerst worden zij door de afschaffing van de basisbeurs gedwongen om naast hun studie te werken om het hoge collegegeld te betalen, vervolgens wordt een bijbaan in de avond door de NS onmogelijk gemaakt. Crabbendam: “Veel jongeren kloppen boos bij ons aan om in actie te komen tegen de plannen van Van Boxtel. Ze voelen zich genaaid. Wij roepen hen op om in actie te komen, dit hoeft niemand te pikken!” 

© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van hbo
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • HBO

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • HBO

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland