29 november 2012 om 11:32
< 1 min lezen

Alle langstudeerboetes teruggestort

DEN HAAG - Minister Jet Bussemaker liet gisteren in de Tweede Kamer weten dat alle langstudeerboetes inmiddels zijn teruggestort. Dat meldt RTL Nieuws.

De Nederlandse studentenorganisaties hadden een schatting gemaakt van het aantal studenten dat de langstudeerboete geheel of gedeeltelijk had betaald. Dat waren er volgens hen ongeveer 40.000. De minister sprak uit dat de exacte cijfers volgend jaar worden verwacht.

De langstudeerboete was bedoeld om studenten die langer dan een jaar extra over hun studie deden meer te laten betalen. Voor ieder jaar extra zou dat 3000 euro bovenop het collegegeld zijn. Tijdens de formatie van het Kabinet-Rutte II werd besloten het plan af te blazen en in plaats daarvan het sociaal leenstelsel in te voeren. De maatregel heeft de belastingbetaler in totaal 12,3 miljoen euro gekost.

© Nationale Onderwijsgids / Ype van Woersem

Relevante artikelen

Alles van hbo
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • HBO

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • HBO

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
25 Mar
VO-Congres
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant