4 februari 2015 om 13:53
< 1 min lezen

17 studenten Hogeschool Zuyd Sittard betrapt op plagiaat

Op de opleiding Social Work van Limburgse Hogeschool Zuyd zijn 17 studenten betrapt op fraude. Zij moesten een werkstuk inleveren voor de afsluiting van de minor verslaving. Toen de werkstukken met een computerprogramma bekeken werd, bleek dat er veel gekopieerd is van internet en andere werkstukken. Dit meldt het Limburgs dagblad.

De werkstukken zijn vorig schooljaar gemaakt ter afsluiting van een onderzoeksblok van tien weken, over psychiatrie en verslaving. De 17 werkstukken zijn ongeldig verklaard. “We konden niet concluderen of de student voldoende geleerd heeft”, zegt een woordvoerder van de school.

Van de in totaal 73 ingeleverde werkstukken, vermoedde de examencommissie bij 22 fraude. Daarop stelden ze een onderzoek in. Zuyd zegt nog niet eerder zo’n grootschalig geval van fraude te hebben meegemaakt.

© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van hbo
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • HBO

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • HBO

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland