Gratis kinderopvang Zeeuws-Vlaanderen moet deze maand toch echt stoppen
Het doel van project De Kraamkamer was om meer baby’s, dreumesen en peuters in de grensregio op de eigen kinderopvang te houden. Omdat onderwijs in België vanaf 2,5 jaar gratis is, brachten veel ouders uit Zeeuws-Vlaanderen hun kind daar naartoe.
Startgroepen hebben groter effect
Uit het onderzoek naar gratis kinderopvang in de regio blijkt dat de vijftien startgroepen voor peuters een groter effect hebben op het behoud van kinderen. Regiodeal Zeeuws-Vlaanderen dat beide onderdelen van het project financierde, kan dat niet blijven doen. Daarom heeft het ervoor gekozen om alleen de startgroepen te financieren. Dit betekent dat ouders van peuters korting krijgen en slechts voor twee dagdelen moeten betalen. Ze krijgen daar dan drie of vijf gratis dagdelen bij.
Ontwikkelingskansen
“Uit het onderzoek blijkt dat we een groter bereik hebben met de startgroepen dan met de gratis kinderopvang. Er is aangetoond dat de grootste winst voor kinderen wat betreft ontwikkelingskansen valt te behalen op peuterleeftijd”, zo luidt de conclusie van Rianne Vons van kinderopvang Zeeuws Vlaanderen.
Door: Nationale Onderwijsgids / Johanne Levinsky