8 juli 2015 om 13:52
< 1 min lezen

‘Goede begeleiding helpt startende docent met ontwikkeling’

Veel beginnende docenten zouden het onderwijs vroegtijdig verlaten, omdat ze de eerste jaren voor de klas als zwaar ervaren. Goede begeleiding vanuit de school zou de docenten kunnen helpen met hun ontwikkeling tot kundige docenten die plezier in hun werk ervaren. Het project begeleiden startende leraar (BSL) helpt scholen aan het ontwikkelen van hun eigen aanpak bij het begeleiden van startende docenten. Dat meldt Universiteit Leiden.

Het ICLON van Universiteit Leiden voert sinds vorig jaar samen met de TU Delft en de Hogeschool Rotterdam een groot regionaal BSL project uit. Het project is onderdeel van een landelijk door het ministerie van Onderwijs geïnitieerd project gericht op de eerste drie jaar van de beroepsuitoefening. Het project moet vroegtijdige uitval van startende docenten voorkomen. Alle universiteiten hebben samen met hbo-opleidingen in hun regio’s een dergelijk project ingericht.

In het schooljaar 2014-2015 zijn 40 scholen met het project gestart, komend schooljaar komen hier 39 scholen bij. Voor komend schooljaar is deelname niet meer mogelijk, wel kunnen scholen zich opgeven voor het schooljaar 2016-2017 op de website van BSL Zuid-Holland. 

© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van docenten
    • Cursussen

    Cursus voor inwoners van Harderwijk die weinig met het openbaar vervoer reizen

    10 september 2025 om 13:49
    • Cursussen

    Radiozenders spelen grote rol in Week van Lezen en Schrijven

    9 september 2025 om 13:43

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht