Gemiddelde wachttijd voor praktijkexamen CBR daalt
5 mei 2023 om 06:33
< 1 min lezen

Gemiddelde wachttijd voor praktijkexamen CBR daalt

Door de coronalockdowns in 2020 en 2021 konden veel leerlingen een tijdje niet afrijden of rijlessen volgen. Na de lockdowns moesten mensen daarom langer wachten voor hun rijexamen. Die wachttijd is nu onder meer korter omdat het CBR meer examinatoren heeft. Sinds maart 2021 zijn er 130 nieuwe examinatoren bij, ruim 80 doen al praktijkexamens. De overige 50 zijn hier na de zomer klaar voor.

Toch is er nog steeds een tekort, zegt een woordvoerder van het CBR. Begin april is een nieuwe wervingscampagne gestart om later dit jaar twee klassen examinatoren op te leiden. “We breiden uit, maar er is ook uitstroom. Veel sollicitatiegesprekken voor nieuwe examinatoren zijn gaande.” Vorig jaar werkten in totaal ongeveer 670 examinatoren bij het CBR.

Achterstand theorietoetsen weggewerkt

De wachttijd is volgens de zegsman ook korter omdat examinatoren in de avonden, weekenden en op feestdagen hebben gewerkt. Gepensioneerde examinatoren zijn ook weer aan de slag gegaan.

Vorig jaar zijn meer dan 750.000 praktijkexamens gedaan bij het CBR, ruim 100.000 meer dan het jaar daarvoor. Ook het aantal theorie-examens is hoger. Vorig jaar legden leerlingen meer dan een miljoen theorietoetsen af. Een record, aldus het CBR. Dat is te danken aan de inhaalslag na de coronalockdowns. Afgelopen jaar is de achterstand bij de theorietoetsen weggewerkt. Dit jaar wil het CBR dit ook doen bij de praktijkexamens.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van cursussen
    • Cursussen

    Gratis zelfverdedigingscursus voor fietsende vrouwen

    Gisteren om 13:38
    • Cursussen

    Laatste seizoen Oogappels in première tijdens Nederlands Film Festival

    Gisteren om 13:20

Aankomende evenementen

08 Sep
Basisopleiding Zorgcoördinator / Ondersteuningscoördinator
  • Utrecht
22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland