Gemeenteraad Den Haag heeft geen vertrouwen meer in het leerlingenvervoer
10 juli 2025 om 10:05
< 1 min lezen

Gemeenteraad Den Haag heeft geen vertrouwen meer in het leerlingenvervoer

Volgens Hart voor Den Haag-raadslid Rita Verdonk blijft Noot achter bij de gestelde eisen die in het contract met de gemeente staan. Directeuren uit het speciaal onderwijs schreven onlangs al een brandbrief naar de gemeente. Ook ouders hebben klachten over het vervoer. Scholen laten weten dat Noot niet openstaat voor eventuele verbetervoorstellen. Noot is ook slecht bereikbaar en wilde niet deelnemen aan een overleg tijdens met de gemeente.

‘Kiezen voor de kwetsbare leerlingen’ 

Het college moet nu gaan kiezen voor de kwetsbare leerlingen, aldus de gemeenteraad van Den Haag. Er wordt dan ook verzocht om te onderzoeken of het contract met Noot beëindigt kan worden. Hier moet op korte termijn een rapport over verschijnen. “De veiligheid en het welzijn van onze kwetsbaarste leerlingen staat op het spel”, aldus Verdonk.

Verbeteren leerlingenvervoer 

Het leerlingenvervoer moet per direct verbeteren. Deze zomer moet het college ingrijpen. Het inzetten van extra begeleiders en het gebruikmaken van vaste taxi’s zijn enkele ideeën.

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van speciaal onderwijs
    • Speciaal Onderwijs

    Onthaasten

    18 augustus 2025 om 08:21
  • Schoolvakantie in Zuid voorbij
    • Speciaal Onderwijs

    Schoolvakantie in Zuid voorbij

    18 augustus 2025 om 06:15

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht