21 mei 2014 om 07:39
< 1 min lezen

Gelderse Heelsum krijgt een spirituele school

In het Gelderse plaatsje Heelsum start in het nieuwe schooljaar de tweede spirituele school van Nederland. De school krijgt zowel een afdeling voor basisonderwijs als voor voortgezet onderwijs. Dit meldt de Gelderlander.

Drie jaar geleden startte de eerste school voor Ik Ben Bewust Onderwijs (IBBO) in Geleen in Limburg. De Onderwijsinspectie heeft de IBBO school erkent en beoordeelt de kwaliteit van het onderwijs op de Limburgse vestiging als voldoende. De school telt nu 25 basisschoolleerlingen en 25 scholieren in het voortgezet onderwijs.

Het schoolbestuur van IBBO wil spirituele scholen in heel Nederland openen. In Heelsum zal het spirituele centrum van Irene van den Hoogen, het Huis van Heelheid, onderdak bieden aan de leerlingen. Van den Hoogen heeft hoge verwachtingen van de nieuwe school. “Nu zitten veel leerlingen thuis ondanks de leerplicht. Ze passen niet in het reguliere onderwijs. Op onze school in Heelsum krijgen ze straks veel meer aandacht en begeleiding”, zegt ze.

Zaterdag 24 mei organiseert IBBO een informatieochtend voor belangstellenden in Huis van Heelheid in Heelsum. Aanmelden kan via www.huisvanheelheid.nl.

© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Leesbevorderingsaanpak werkt, kinderen massaal lid van de bibliotheek

    12 september 2025 om 10:57
    • Basisonderwijs

    Kwart van de jongeren één keer per maand online buitengesloten

    12 september 2025 om 09:35

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht