16 december 2014 om 07:47
< 1 min lezen

Geld voor banenplan levensmiddelenindustrie

(Novum) - Voor een banenplan in de levensmiddelenindustrie komt in totaal 67 miljoen euro beschikbaar. Minister van Sociale Zaken Lodewijk Asscher (PvdA) betaalt daarvan twintig miljoen. De rest komt van werkgevers en vakbonden in de sector. Asscher en ambassadeur voor de jeugdwerkloosheid Mirjam Sterk hebben dat maandag bekendgemaakt.

Het geld is onder meer bestemd voor tweehonderd extra banen voor operators en technici en voor tweeduizend extra leerwerkplekken op mbo-niveau. Verder krijgen zeventienduizend werknemers scholing.

De levensmiddelenindustrie heeft de komende jaren veel extra medewerkers nodig. Dat komt doordat veel mensen in de sector op korte termijn met pensioen gaan. In de sector weken ruim 120 duizend personen, bij circa vijfduizend bedrijven.

Asscher heeft in totaal zeshonderd miljoen beschikbaar gesteld voor banenplannen. Werkgevers en bonden moeten hetzelfde bedrag bijdragen. Tot dusver hebben meer dan honderd sectoren een aanvraag ingediend.

Relevante artikelen

Alles van onderwijsvacatures
    • Cursussen

    Cursus voor inwoners van Harderwijk die weinig met het openbaar vervoer reizen

    Vandaag om 13:49
    • Cursussen

    Radiozenders spelen grote rol in Week van Lezen en Schrijven

    Gisteren om 13:43

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht