Fontys vraagt medewerkers om Signal te gaan gebruiken in plaats van WhatsApp
13 maart 2025 om 08:00
< 1 min lezen

Fontys vraagt medewerkers om Signal te gaan gebruiken in plaats van WhatsApp

Fontys communiceert intern via Microsoft Teams. Studenten en medewerkers maken veelal gebruik van WhatsApp. Fontys komt binnenkort met een beleidsadvies met het verzoek om over te stappen naar Signal. Fontys liet al aan Bron, de nieuwssite van de hogeschool weten, dat er al een verschuiving te zien is. Binnen Fontys hebben verschillende mensen al de stap gemaakt om Signal te gebruiken, aldus de woordvoerder van de hogeschool.

De koers van Meta 

De hogeschool maakt de overstap omdat ze niet blij zijn met de koers die Meta, de Amerikaanse eigenaar van WhatsApp, is ingeslagen. Meta besloot vlak voor de beëdiging van Donald Trump om te stoppen met factcheckers. Die mensen controleren op de sociale media van Meta of de feiten kloppen van berichten die mensen plaatsen. Berichten werden tot voor kort nog verwijderd als mensen nare dingen plaatsten.

Fontys is klaar met Meta nu leugens en haatdragende berichten gewoon geplaatst mogen worden. Signal is een non-profitorganisatie, dat is de tweede belangrijke reden om over te stappen. Volgens de woordvoerder van Fontys staan privacy en gegevensbescherming hoog op de agenda bij Signal.

Meer mensen stappen over naar Signal 

Fontys staat volgens de woordvoerder niet alleen in deze beslissing. “In het hoger onderwijs en ver daarbuiten maken steeds meer mensen de overstap naar Signal.”

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van hbo
    • Docenten

    Onderzoek naar onveilige werksfeer op Baarnsch Lyceum

    Vandaag om 11:49
    • Docenten

    Medewerker basisschool Meppel verdacht van seksueel misbruik

    Vandaag om 09:05

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland