2 juli 2019 om 18:07
< 1 min lezen

Bolleboos scoort 9,6 gemiddeld op examen vwo

Ward de Ridder (18) uit Gouda heeft zijn vwo-diploma gehaald met een 9,6 gemiddeld. Op de cijferlijst staan alleen al zes tienen. Zijn 'slechtste' vak is Nederlands, daar haalde hij een 8,9 voor. Na de vakantie begint de bolleboos met de opleiding nanobiologie aan de TU Delft en de Erasmus Universiteit Rotterdam.

Volgens het CBS haalden de vwo’ers van Nederland op het eindexamen van vorig jaar een 6,8 gemiddeld. De cijferlijst van Ward is uitzonderlijk, zegt zijn school, het Antonius College in Gouda. Rector Ank Brent: “Zo’n cijferlijst komt zelden voor, uiteraard zijn we heel trots op hoe Ward dit voor elkaar gekregen heeft.”

Of zijn eindexamenscore de hoogste is van Nederland dit jaar is niet bekend. Gymnasiast Tim van Dijk, leerling van het Stedelijk Gymnasium in Nijmegen, heeft volgens het AD zijn eindexamen dit jaar gehaald met gemiddeld een 9,5 op de eindlijst.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Examens

    Middelbare scholen Apeldoorn nemen maatregelen na examenresultaten

    9 oktober 2025 om 10:09
    • Examens

    Slagingspercentages middelbare scholen gedaald, vwo’ers en havisten het vaakst gezakt

    30 september 2025 om 08:31

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
08 Nov
Open dag – alle locaties De Rooi Pannen
  • Noord-Brabant
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland