18 mei 2015 om 12:56
< 1 min lezen

Hemelvaartweekend eindigt met examen geschiedenis

Vandaag gaan de eindexamens in het voortgezet onderwijs weer verder na een lang hemelvaartweekend. De maandag staat in het teken van het vak geschiedenis. Leerlingen van het vmbo (KB en GL/TL), HAVO en VWO hadden dit vak allemaal voor maandagochtend op het programma staan. De VMBO BB leerlingen had examen in het vak Nederlands. Dit meldt het LAKS.

Vanochtend namen ruim 22.000 vmbo’ers plaats in de schoolbanken voor het eindexamen geschiedenis. Uit het geringe aantal klachten dat bij de klachtenlijn van het LAKS binnen is gekomen, blijkt dat het geschiedenis vmbo-examen geen moeilijk examen was. “Dat wijst er wel een beetje op dat de meeste leerlingen het niet te moeilijk vonden”, aldus klachtencoördinator Benedicta Badu.
 
Het geschiedenisexamen dat de Havisten maakten, leek op het voorbeeldexamen, aldus het LAKS. De VWO’ers waren wat gemengder in hoe het geschiedenisexamen ontvangen werd. Het examen bleek compleet omgegooid te zijn, in vergelijking met de examens van voorgaande jaren. 18.517 leerlingen van het VWO moesten vanochtend het examen maken. 
 
© Nationale Onderwijsgids 

Relevante artikelen

Alles van examens
    • Examens

    Meneer Wietsma biedt natuurkundecontent aan op scholierenplatform

    11 september 2025 om 11:49
    • Examens

    Scholier slaagt alsnog voor examen Nederlands, rechter staat achter hem

    25 augustus 2025 om 09:41

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht