Eindexamens twee dagen onderweg en nu al 70.000 klachten bij het LAKS
13 mei 2025 om 11:29
< 1 min lezen

Eindexamens twee dagen onderweg en nu al 70.000 klachten bij het LAKS

Na de tweede dag van het centraal schriftelijk eindexamen is het aantal klachten dat bij het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) is binnengekomen, opgelopen naar 70.000. De meeste klachten kwamen binnen over het eindexamen geschiedenis voor de havo. Dat meldt Hart van Nederland.

Het geschiedenisexamen duurde tot 16.30 uur. De havoleerlingen kwamen in tijdnood vanwege de te lange bronnen en daar klagen ze dan ook massaal over bij het LAKS. Een LAKS-woordvoerder laat weten dat het ‘relatief’ veel klachten zijn voor een eindexamen.

Meer open vragen bij Nederlands 

Ook over het Nederlands examen voor vmbo gemengde en theoretische leerweg kamen er ruim 6475 klachten binnen. Zo zouden er meer open vragen zijn geweest dan in de jaren hiervoor. De woordvoerder van het LAKS kan niet aangeven of dit ook echt zo is.

Duits te moeilijk 

Er kwamen meer dan 3000 klachten binnen over het eindexamen Duits voor de havo. Leerlingen vonden de woorden in het examen te moeilijk en daardoor kwamen ze in tijdnood.

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van examens
    • Examens

    Slagingspercentages middelbare scholen gedaald, vwo’ers en havisten het vaakst gezakt

    30 september 2025 om 08:31
    • Examens

    Meneer Wietsma biedt natuurkundecontent aan op scholierenplatform

    11 september 2025 om 11:49

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant