Eerste dag eindexamens zorgt voor 21.000 klachten
12 mei 2025 om 10:37
< 1 min lezen

Eerste dag eindexamens zorgt voor 21.000 klachten

Bij het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) zijn 21.000 klachten binnengekomen over de centraal schriftelijke eindexamens die vrijdag zijn begonnen. Dat is minder dan de ruim 35.000 die het LAKS vorig jaar ontving op de eerste examendag.

Over het examen Nederlands voor vwo kwamen veel klachten binnen over het tweede deel. Dat zou “te zweverig, te filosofisch” zijn, zegt LAKS-bestuurslid Fé Swets. In het examen Engels voor vmbo gemengde en theoretische leerweg zaten te veel moeilijke woorden in de vragen en de tekst, aldus de klagers. En havo-scholieren die natuurkunde deden, klaagden over een vraag waarin onverwacht een bepaalde berekening gebruikt moest worden om het antwoord te vinden. Ook zou het examen te veel open vragen bevatten.

Klacht doorgeven aan LAKS 

De ongeveer 185.000 scholieren die vrijdag aan hun examens begonnen, kunnen bellen naar het LAKS om hun klacht door te geven. Sinds 1 april konden ze problemen al online melden. Op die dag begonnen de digitale examens voor het vmbo.

Door: ANP 

Relevante artikelen

Alles van examens
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Examens

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Examens

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland