12 juni 2013 om 05:22
< 1 min lezen

Examens Ibn Ghaldoun tussen 19 en 21 juni

(Novum) - Leerlingen van de Rotterdamse scholengemeenschap Ibn Ghaldoun moeten hun eindexamens opnieuw maken tussen 19 en 21 juni. Eventuele herexamens vinden plaats in augustus, schrijft staatssecretaris van Onderwijs Sander Dekker (VVD) dinsdagavond aan de Tweede Kamer.

Uit de kluis van de islamitische scholengemeenschap werden vijftien examens gestolen. De Inspectie van het Onderwijs verklaarde de examens daardoor ongeldig. Volgens Dekker is de betrouwbaarheid van de examenuitslag dermate aangetast dat geen ander besluit mogelijk is.

Leerlingen van de school moeten de examens van veertien vakken opnieuw maken. Het vwo-examen Frans hoeft niet opnieuw gemaakt te worden omdat de diefstal daarvan al eerder werd ontdekt en een alternatief examen is afgenomen.

De bewindsman zet grote vraagtekens bij de kwaliteit van de interne organisatie op de school. Hij zegt zich daar zorgen over te maken. De Inspectie van het Onderwijs onderzoekt hoe de school bestuurd wordt.

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Docenten

    Onderzoek naar lerarenopleidingen primair onderwijs biedt belangrijke inzichten

    Gisteren om 11:02
    • Docenten

    Aantal leraren stijgt, maar klassen worden groter: wat is er aan de hand?

    Gisteren om 08:53

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht