Eén op de drie werkende Nederlanders is bang voor om- of bijscholing
18 oktober 2023 om 08:08
< 1 min lezen

Eén op de drie werkende Nederlanders is bang voor om- of bijscholing

Doordat werkende Nederlanders weinig vanuit hun omgeving worden beïnvloed in het volgen van een opleiding, bestaat er een kans dat ze zich laten tegenhouden door angsten of twijfels. “Een aanzienlijk aantal (31 procent) werkende Nederlanders is onzeker over om- of bijscholing. Ze willen zich professioneel ontwikkelen, maar zijn bang niet meer over de nodige leercapaciteiten te beschikken, omdat het al even geleden is dat ze voor het laatst een opleiding hebben gevolgd. Dat is jammer, want met de juiste motivatie komt het altijd goed,” aldus Chris van Deursen, manager opleidingsadvies bij Scheidegger.

Digitale technologieën

Daarnaast speelt een andere twijfel een belemmerende rol, namelijk die over digitale technologieën. Veel opleiders werken tegenwoordig met een online leeromgeving. Eén op de zes (17 procent) werkende Nederlanders vreest niet over de juiste digitale vaardigheden te beschikken om hiermee uit de voeten te kunnen, en is daarom onzeker om weer een opleiding te volgen.

Randvoorwaarden 

Naast de invloed vanuit de omgeving en eventuele twijfels, speelt ook een aantal randvoorwaarden een rol in de opleidingskeuzes die werkende Nederlanders maken. Zo geeft een kwart (26 procent) aan dat bijscholen niet te combineren is met het privéleven. Daarnaast is een reistijd van meer dan een uur naar de opleidingslocatie voor de meerderheid (55 procent) van de werkende Nederlanders geen optie. Toch geeft ruim de helft (57 procent) aan geïnteresseerd te zijn in flexibele onderwijsopties, zoals online onderwijs of e-learnings, die rekening houden met bestaande werk- of gezinsverplichtingen.

Door: Nationale Onderwijsgids 

Relevante artikelen

Alles van cursussen
    • Cursussen

    Johan Willem Frisokazerne Assen maakt ruimte voor veiligheidscampus

    25 augustus 2025 om 15:20
    • Cursussen

    Verschillende rijschoolhouders willen alleen nog maar rijles geven in een automaat

    25 augustus 2025 om 13:33

Aankomende evenementen

08 Sep
Basisopleiding Zorgcoördinator / Ondersteuningscoördinator
  • Utrecht
22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht