Duizend basisschoolkinderen geëvacueerd vanwege brandende tablet
20 november 2023 om 10:08
< 1 min lezen

Duizend basisschoolkinderen geëvacueerd vanwege brandende tablet

Een gebouw in Zwaag, waarin twee basisscholen ondergebracht zijn, is vrijdagochtend ontruimd nadat een tablet in brand vloog. Ruim duizend leerlingen werden geëvacueerd. Dat meldt de NOS. 

Een klas knutselde tijdens de les met oude apparaten en toen ging het mis. Want uit een van de apparaten bleek de accu niet verwijderd te zijn, en dat is normaal gesproken wel de bedoeling. Een kind was erg nieuwsgierig, is in de accu gaan porren en deze heeft toen vlamgevat.

Rook ingeademd 

Het gebouw werd op advies van de brandweer ontruimd. In het lokaal waar de tablet vlamvatte waren 26 leerlingen aanwezig. Zes van de leerlingen werden nagekeken door de ambulancedienst omdat ze rook hadden ingeademd. Alle kinderen maken het goed.

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 
 

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Spijbelende scholieren uit Enschede moeten straks voor de wijkrechter verschijnen

    Vandaag om 14:30
    • Basisonderwijs

    Stress thuis tast mentale gezondheid en latere inkomen van basisschoolleerlingen aan

    Vandaag om 09:00

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht