19 oktober 2012 om 13:46
< 1 min lezen

Verlaging pensioenen steeds waarschijnlijker

GRONINGEN - De kans dat de pensioenen in het pensioenfonds APB verlaagd zullen worden, wordt steeds groter. Dat meldt Henk Brouwer van het pensioenfonds voor overheid en onderwijs op de website van het pensioenfonds. 

De verlaging van ongeveer 0,5 procent zou plaatsvinden tijdens de uitkering van de pensioenen in april 2013. Om de verlaging te voorkomen, moet er een voor het eind van het jaar een dekkingsgraad van 100 procent worden bereikt. Deze dekkingsgraad lag in het derde kwartaal op 97 procent, een stijging van 7 procent ten opzichte van het tweede kwartaal. Brouwer verwacht niet dat deze stijging door zal zetten.

De dekkingsgraad staat voor de verhouding tussen het huidige vermogen van een fonds en de uitbetaling van pensioenen. Een dekkingsgraad van 97 procent houdt in dat voor elke 100 euro die uitbetaald zou moeten worden er 97 procent beschikbaar is.

© Nationale Onderwijsgids / Ype van Woersem

Relevante artikelen

Alles van docenten
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Docenten

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Docenten

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland