8 november 2021 om 15:51
< 1 min lezen

Vanwege mishandelen leerlingen krijgt kungfu-leraar 2,5 jaar gevangenisstraf

De 72-jarige kungfu-leraar René L. moet 2,5 jaar de gevangenis in vanwege het mishandelen en bedreigen van volgelingen in zijn ‘sekte’. Volgens de rechtbank in Roermond heeft de man jarenlang tientallen leerlingen mishandeld. Fysiek én mentaal. Dit meldt RTL Nieuws. 

Vier volgelingen deden aangifte tegen L. De leerlingen kwamen terecht bij hem vanwege zijn kungfulessen. De leerlingen werden geïndoctrineerd waardoor ze zich steeds verder afsloten van hun familie en vrienden. Zijn leerlingen leefden in groepen in woningen in zuidoost-Nederland en Duitsland. 

Psychologisch rapport 

De vier volgelingen vroegen om schadevergoedingen en smartengeld en dat is ze toegezegd. Volgens een psychologisch rapport zou L. narcistische trekken hebben en een gebrekkig vermogen. L. zit sinds twee jaar in een ggz-instelling voor behandelingen. 

De rechtbank gaat mee met de eis van het Openbaar Ministerie, zij eisten een gevangenisstraf van 30 maanden. 

Door: Nationale Onderwijsgids 

Relevante artikelen

Alles van docenten
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Docenten

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Docenten

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

13 Feb
Open dag Helen Parkhurst
  • Flevoland
04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant