Universitair docent Harry Pettit doet aangifte tegen Onderwijsminister Gouke Moes
Universitair docent Harry Pettit van de Radboud Universiteit (RU) heeft donderdag 16 oktober aangifte gedaan tegen demissionair Minister van Onderwijs Gouke Moes (BBB). Volgens Moes zou de Radboud Universiteit aangifte tegen Pettit moeten doen. Advocaat van Pettit Adem Çatbaş liet weten dat de onafhankelijkheid van de universiteit daardoor wordt aangetast. Dat meldt Omroep Gelderland.
De docent die pro-Palestijns is, ligt al langer onder vuur. Door sommige politici wordt hij beschuldigd van antisemitisme. Pettit is sinds 2023 actief als universitair docent aan de Radboud Universiteit. Hij deed onderzoek naar hoe jonge mannen uit Egypte omgaan met de langdurige onzekerheid op de arbeidsmarkt in Egypte.
Gaza
Op de campus van Nijmegen is Pettit één van de meest uitgesproken personen over de Gaza kwestie. Op X plaatst hij dan ook dagelijks berichten over de genocide. En op de universiteit doet hij mee aan protestacties.
Studenten van de Radboud Universiteit zouden begin oktober met BBB-leider Caroline van der Plas een verkiezingsgesprek houden. Van der Plas zei het gesprek af wegens intimidatie.
Misbruik van gezag
Er zijn afspraken gemaakt met universiteiten. Daarin beloven ze aangifte te doen als er vermoedens zijn van strafbare feiten. Als de RU geen aangifte doet tegen Pettit zegt minister Moes dat hij ‘verschillende instrumenten’ achter de hand heeft. Volgens Pettit maakt de Moes zich daarmee schuldig aan misbruik van gezag. De docent schrijft het volgende op X: “Wij accepteren geen politieke onderdrukking ten dienste van het zionisme.”
Moes mag zich niet met werkzaamheden docent bemoeien
Het College van Bestuur (CvB) van de Radboud liet weten de opmerkingen van Moes ongepast te vinden. De minister mag zich niet met de werkzaamheden van de docent bemoeien. Het universiteitsbestuur laat in een reactie aan universiteitsblad Vox weten dat de bemoeienis van Moes de onafhankelijk van de universiteit raakt. Het CvB vindt het verzoek en de reactie van Moes ongepast.
Moes zelf vindt niet dat hij de universiteit onder druk zeg en bleef voor de start van de ministerraad op vrijdag 17 oktober achter zijn woorden staan.