18 september 2015 om 10:54
< 1 min lezen

RUG reikt Aletta Jacobsprijs 2016 uit aan Petra Stienen

De Aletta Jacobsprijs 2016 is toegekend aan drs. Petra Stienen. Ze krijgt de prijs vanwege haar vermogen de stem van vrouwen, binnen en buiten Nederland, via haar werk door te geven en te versterken. Bovendien weet zij het onderwerp ‘de rol van vrouwen’ in een hedendaags en internationaal perspectief te plaatsen. De prijs wordt op 7 maart 2016 uitgereikt door rector magnificus van de RUG Elmer Sterken. De bekendmaking van de prijs valt samen met de dag waarop Koningin Wilhelmina in 1919 de wet ondertekende die het volledig kiesrecht aan vrouwen toekende.

Volgens juryvoorzitter prof. dr. Janka Stoker heeft Stienen het vermogen ruimte te creëren voor het andere geluid van vrouwen én mannen in Nederland en de Arabische wereld. Stienens persoonlijke reis van de Donderberg in Roermond via de Arabische wereld richting literatuur en politiek is heel inspirerend voor velen. De jury is onder de indruk van haar expertise, haar diplomatieke én journalistieke kwaliteiten, haar uitgesproken belangstelling voor de rol van vrouwen en haar vermogen om het perspectief van anderen een podium te geven.

Stienen werkt als strategisch adviseur en treedt veel op als spreker. Ze verzorgt onder meer lezingen over diversiteit, werken en wonen in de Arabische wereld, beeldvorming over Nederland, persoonlijk leiderschap, integratievraagstukken en radicalisering. Ze is betrokken als presentator bij KRACHT on Tour, een initiatief van minister Bussemaker, dat vrouwen kansen en mogelijkheden wil laten zien om hun talent (nog) beter in te zetten en daarmee financieel zelfstandiger te worden. Stienen is lid van de D66-fractie in de Eerste Kamer. 

De Rijksuniversiteit Groningen reikt om de twee jaar de Aletta Jacobs Prijs uit aan een vrouw met een academische opleiding, die zich nationaal en/of internationaal verdienstelijk heeft gemaakt op het terrein van de emancipatie. De prijs werd in 1990 ingesteld door prof.dr. Erik Bleumink, voormalig voorzitter van het College van Bestuur. Eerder werd de prijs o.a. uitgereikt aan Els Borst, Neelie Kroes Lilian Gonçalves-Ho Kang Yu en Hedy d’Ancona.
 
© Nationale Onderwijsgids 
 

Relevante artikelen

Alles van docenten
    • Docenten

    Rector Baarnsch Lyceum keert niet meer terug na onderzoek over onveilige werksfeer

    Vandaag om 13:55
    • Docenten

    OM eist zeven jaar cel voor ontuchtplegende docent Olav A.

    Gisteren om 15:01

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant