17 december 2025 om 13:55
< 1 min lezen

Rector Baarnsch Lyceum keert niet meer terug na onderzoek over onveilige werksfeer

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk

De rector van het Baarnsch Lyceum moet vertrekken nadat er een onderzoek heeft plaatsgevonden over de onveilige werksfeer op de school. De Raad van Toezicht heeft dit besloten. Een woordvoerder van de school laat weten dat nieuw leiderschap noodzakelijk was. Dat meldt RTV Utrecht.

De manier waarop de rector verandering wilde doorvoeren, zorgde voor veel onrust en wantrouwen aan het adres van de school. Medewerkers voelden zich in hun dagelijkse werkzaamheden niet altijd gesteund.

Onveilige werksfeer

Een grote groep medewerkers van het Baarnsch Lyceum bleek zich afgelopen zomer niet altijd veilig te voelen op de school. In het nieuwe schooljaar volgde er, op initiatief van de Raad van Toezicht, een onafhankelijk onderzoek. Er werden gesprekken gevoerd met (oud-)medewerkers van de school. De rector meldde zich ziek, op die manier stond hij het onderzoek niet in de weg.

Rector keert niet meer terug

Het personeel en de ouders zijn maandag 15 december op de hoogte gebracht van het feit dat de rector definitief niet meer terugkeert. Een woordvoerder van de school laat weten dat dit voor veel medewerkers niet kwam als een verrassing.

De tijdelijk rector blijft nog tot aan de zomer van 2026. De school gaat in de tussentijd op zoek naar een opvolger.

Relevante artikelen

Alles van docenten
    • Docenten

    Fontys lanceert ‘Pabo on the Job’ tegen lerarentekort

    Gisteren om 15:39
    • Docenten

    Soms moet je een stap terugzetten om weer vooruit te komen

    Gisteren om 09:25

Aankomende evenementen

05 Feb
Informatie groep 8 leerlingen MOTION Beweeg College
  • Zuid-Holland
10 Feb
Vakbeurs IPON 2026
  • Utrecht
10 Feb
Open huis – Stip VSO Utrecht
  • Utrecht