PO-Raad wil zoveel mogelijk leraren in dienst bij school
12 mei 2025 om 15:27
< 1 min lezen

PO-Raad wil zoveel mogelijk leraren in dienst bij school

De overkoepelende organisatie voor basisscholen, de PO-Raad, is positief over de stap van Amsterdamse scholen om de inhuur van externe leraren af te bouwen. "We zijn sowieso voor zoveel mogelijk mensen in dienst bij de school en vaste gezichten voor de klas. Het is goed voor leerlingen, hun ouders en de school", zegt de raad.

Volgens de PO-Raad heeft een leraar in vaste dienst zicht op “de volledige leerlijn van de school”, dus op alles wat een kind leert van groep 1 tot en met groep 8. “Zo’n leerkracht heeft goed zicht op de ontwikkeling van een kind”, aldus een woordvoerster.

Amsterdamse leraren in vaste dienst 

Amsterdamse basisscholen hebben maandag gezamenlijk aangekondigd dat ze zoveel mogelijk leraren in vaste dienst willen nemen. Nu wordt 5 tot 10 procent van de meesters en juffen ingehuurd via een uitzendbureau. Dat is hoger dan het landelijke gemiddelde. De inhuur is nodig door het lerarentekort, om gaten in het rooster te voorkomen, maar het kost veel geld.

Door: ANP 

Relevante artikelen

Alles van docenten
    • Basisonderwijs

    Nieuwe kerndoelen zetten punt achter twintig jaar oude richtlijnen – dit moet je weten

    Gisteren om 14:36
    • Basisonderwijs

    Nieuwe brochure: zo wordt het primair onderwijs in 2026 bekostigd

    Gisteren om 13:58

Aankomende evenementen

25 Nov
Open huis – Stip VSO Utrecht
  • Utrecht
25 Nov
Open huis of kijk- en doemiddagena TalentStad Beroepscollege
  • Overijssel
27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht