17 november 2014 om 12:16
< 1 min lezen

Ontslag dreigt voor docenten Marnix College

Ontslag dreigt voor drie docenten van het Marnix College in Ede. Op dinsdag zijn twee docenten Frans en een docent geschiedenis op non-actief gezet door het schoolbestuur. Aanleiding is een diepgaand verschil van mening over de te varen koers van de middelbare school, zo meldt de Gelderlander. 

Afgelopen dinsdag werden de drie docenten op non-actief gesteld. Er zou al langer een verschil van mening zijn tussen de school en de docenten over de organisatiestructuur binnen de school. De school vertelde de docenten dat er een traject ‘met mogelijk vergaande arbeidsrechtelijke consequenties’ gestart wordt. Er is sprake van ontslag, zo zeggen de docenten tegen de Gelderlander. De schoolleiding wil geen commentaar geven in de media. 
 
De desbetreffende docenten, Brons (Frans), Teunis (Frans) en Vissers (Geschiedenis), hebben alle drie een lange werkgeschiedenis bij het Marnix College. Ze hebben een dienstverband van 12,5, 15 en 26,5 jaar. Eerder dit jaar vertrok de afdelingsleider van het team waartoe deze leraren ook behoren na een arbeidsconflict. 
 
 © Nationale Onderwijsgids   

Relevante artikelen

Alles van docenten
    • Docenten

    Wat maakten de docenten mee in 2025?

    Gisteren om 15:31
    • Docenten

    Wat gaat er veranderen in het primair onderwijs in 2026?

    30 december 2025 om 12:05

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant