11 maart 2013 om 12:02
< 1 min lezen

Onno van Schayck treedt af na media-aandacht ‘beenverlenging’

MAASTRICHT - Hoogleraar Onno van Schayck heeft bekendgemaakt af te zullen treden als directeur van onderzoeksinstituut Caphri. De reden hiervoor is de media-aandacht die ontstond nadat hij stelde een wonder te hebben meegemaakt. Dat meldt Observant Online.

Van Schaijk, hoogleraar preventieve geneeskunde aan Maastricht University, vertelde in een interview met de EO en Forum C dat hij “God direct zag optreden.” Onder zijn toeziend oog zou een been spontaan zijn aangegroeid. Hiervan zouden röntgenfoto’s zijn, maar deze blijken onvindbaar.

De hoogleraar treedt af, omdat hij bang is dat door zijn verhaal het instituut waarvoor hij werkt schade zal lijden. Daarnaast spelen ook persoonlijke overwegingen mee in zijn besluit. Welke overwegingen dit precies zijn, wil Van Schaijk echter niet openbaren.

© Nationale Onderwijsgids / Ype van Woersem

Relevante artikelen

Alles van docenten
    • Docenten

    Cao-akkoord Onderzoeksinstellingen: loonstijging en meer oog voor duurzame inzetbaarheid

    17 oktober 2025 om 15:13
    • Docenten

    AI-hulpleraar geeft nu ook les in Overijssel

    17 oktober 2025 om 12:05

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant