Onderwijsdemonstratie verplaatst van Malieveld naar de Dam
3 juni 2025 om 17:03
< 1 min lezen

Onderwijsdemonstratie verplaatst van Malieveld naar de Dam

De demonstratie tegen de bezuinigingen in het hoger onderwijs is verplaatst naar de Dam. Het was eigenlijk de bedoeling dat de demonstratie op het Malieveld in Den Haag zou plaatsvinden. Op dinsdag 10 juni staat de demonstratie gepland. Dat meldt AT5.

De kans is groot dat er die dag ook een spoorstaking in een deel van Zuid-Holland plaatsvindt. Den Haag zou daardoor erg slecht te bereiken zijn.

Protest gaat door 

De Algemene Onderwijsbond (AOb) en vakbond FNV willen graag dat het protest doorgaat. “De coalitie is geklapt, nu de bezuinigen nog”, aldus FNV-woordvoerder Lennart Rietman.

Onderwijsbezuiniging terugdraaien 

Floor de Booys van de AOb hoopt dat een nieuw kabinet de onderwijsbezuiniging van 1,1 miljard euro wil terugdraaien. De bezuinigingen zijn door de Eerste Kamer al wel goedgekeurd. “Onderzoeken kunnen daardoor niet doorgaan en gaan ontslagen vallen. De vorige minister had de universiteiten nog beloofd dat ze personeel konden aannemen en dat deze mensen langdurig werk hadden.”

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van docenten
    • Docenten

    Hoe maak je als docent LHBTIQA+ bespreekbaar in de klas?

    12 december 2025 om 10:00
    • Docenten

    Middelbare scholen ontvangen meer geld voor Holocausteducatie

    12 december 2025 om 08:45

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant