
Basisschool De Klokbeker in Ermelo ligt onder vuur. Het bestuur van de scholenstichting heeft de juffen van groep 7 en 8 zomaar uit de klas gehaald en overgeplaatst. Ouders zagen hun kinderen huilend thuiskomen en willen dat het bestuur vertrekt. Ook eisen ze terugkeer van de twee plots vertrokken leerkrachten. Dit meldt Omroep Gelderland.
De twee juffen werden drie weken geleden om kwart voor 2 uit de klas gehaald. Zij moesten op een andere school werken, vanwege een conflict tussen hun en hun werkgever. Ouders snappen er niets van en hebben geen begrip voor de wijze waarop de docenten uit de klas zijn gehaald. “Waarom haal je een leerkracht voor het oog van alle kinderen om kwart voor 2 uit de klas, dat ze haar spullen moet pakken en vertrekken?”, aldus een vader. Hij en anderen begrijpen niet waarom ze niet tot 3 uur hadden kunnen wachten, tot alle kinderen weg waren.
Kinderen eerst ingelicht dán pas ouders
Bovendien waren de ouders en kinderen tevreden over de twee juffen die gedwongen moesten vertrekken. Desondanks besloot het bestuur definitief om hen niet meer te laten terugkeren. De kinderen van groep 7 en 8 werden naar de aula geroepen, waar ze het nieuws te horen kregen. Hun ouders ontvingen dit nieuws ’s avonds pas. Een boze moeder vindt het onbegrijpelijk dat éérst de kinderen en dan pas de ouders hiervan op de hoogte zijn gesteld. Haar zoon kwam woensdag met tranen in zijn ogen thuis.
Petitie
De reden van de overplaatsing blijft onduidelijk. Ouders veronderstellen dat omdat ze op een andere school mogen blijven werken, er geen sprake was van agressie of seksueel misbruik. Maar wat dan wel? Volgens het schoolbestuur was de veiligheid van de kinderen in gevaar. Inmiddels hebben ouders hun vertrouwen in het bestuur opgezegd. Via een petitie hopen ze het bestuur te kunnen wegsturen en de docentes terug te krijgen. De petitie heeft al meer dan 160 handtekeningen. Ouders hebben ook hun beklag gedaan bij de Onderwijsinspectie, maar die komt niet in actie vanwege gebrek aan urgentie.
Door: Nationale Onderwijsgids / Johanne Levinsky