Leraren krijgen voorrang van gemeenten op oververhitte huizenmarkt
14 december 2023 om 09:34
< 1 min lezen

Leraren krijgen voorrang van gemeenten op oververhitte huizenmarkt

Leraren, agenten en verpleegkundigen krijgen mogelijk vanaf 2024 van gemeenten voorrang op de huizenmarkt. Zelfs als ze op huizenjacht zijn in de regio waar ze al wonen. Dat meldt NU.nl. 

De Tweede Kamer ging eerder dit jaar akkoord, en dinsdag zette ook de Eerste Kamer een handtekening onder het voorstel. Het gaat hierbij om huurhuizen en nieuwbouwwoningen met een waarde van maximaal 390.000 euro. Gemeenten mogen straks bij maximaal de helft van de woningen mensen met een cruciaal beroep voorrang geven. De andere helft van de woningen moet beschikbaar blijven voor mensen zonder cruciaal beroep.

Woningtekort 

Vanwege het woningtekort is het voor veel mensen lastig om aan een huis te komen. Den Haag en Amsterdam hebben de afgelopen tijd al geëxperimenteerd met het voorrang verlenen aan mensen met een cruciaal beroep.

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 
 

Relevante artikelen

Alles van docenten
    • Docenten

    Onderwijsinspectie wil betere scholing voor zij-instromers binnen het mbo

    Vandaag om 11:29
    • Docenten

    Rijksuniversiteit Groningen moet maatregelen treffen vanwege Miljoenennota

    Vandaag om 09:09

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland