19 november 2019 om 12:03
< 1 min lezen

’40 procent van pabo-stagiairs krijgt geen vergoeding voor eindstage’

Scholen lappen cao-afspraken voor de vergoedingen van leraren in opleiding massaal aan hun laars. Dat stelt de Algemene Onderwijsbond na onderzoek.

“Afspraken worden massaal genegeerd, expres of uit onwetendheid. In het voortgezet onderwijs komt het voor dat de ene student geen cent voor zijn vierdejaars stage krijgt en de andere vorstelijk betaald wordt, op één en dezelfde school”, aldus de bond.
 

40 procent stagiairs geen vergoeding voor eindstage

Volgens de AOb krijgen vier op de tien stagiairs geen vergoeding voor hun afrondende stage in het vierde jaar. Deze studenten geven wel gewoon les zonder de begeleiding van een docent. Een op de tien stagiairs krijgt juist meer geld dan is afgesproken in de cao.
 

Willekeur

Pabo-studenten zijn volgens de onderwijsbond overgeleverd aan de willekeur van basisscholen. Sommigen krijgen een stagecontract, anderen worden aangesteld als werknemer.
 
Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van hbo
    • Basisonderwijs

    Kinderen ontdekken hun politieke voorkeur met de Kidsweek Kieswijzer

    Vandaag om 13:22
    • Basisonderwijs

    OBS De Schuthoek in Hoogeveen haalt met sponsorloop geld op voor Spieren voor Spieren

    Vandaag om 09:19

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant