9 augustus 2019 om 11:35
< 1 min lezen

Demonstratie in Den Haag tegen boerkaverbod

In de buurt van station Den Haag Centraal wordt vrijdagmiddag gedemonstreerd tegen het onlangs ingevoerde boerkaverbod. De initiatiefnemers, enkele vrouwen die een nikab dragen, zeggen dat het verbod ze treft in het belijden van hun geloof.

Sinds 1 augustus is gezichtsbedekkende kleding verboden in onder meer scholen, ziekenhuis en overheidsgebouwen. Ook in treinen, bussen, trams en metro’s is het verboden om het gezicht te bedekken. De boete bedraagt minimaal 150 euro. Het gaat niet alleen om de boerka, maar ook om nikabs, integraalhelmen en bivakmutsen. Mensen moeten elkaar kunnen aankijken en herkennen, is het idee, zowel voor de communicatie als voor identificatie. Het verbod geldt niet op straat en ook niet bij haltes, op perrons, in stationshallen en in taxi’s.

Het boerkaverbod is omstreden. Meerdere gemeenten en openbaarvervoerbedrijven hebben gezegd dat ze de wet niet willen handhaven.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van docenten
    • Docenten

    Opleidingen verdwijnen op universiteiten vanwege bezuinigingen

    Gisteren om 10:42
    • Docenten

    Bezuiniging op onderwijskansenregeling teruggedraaid

    Gisteren om 09:30

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland