6 november 2018 om 07:45
< 1 min lezen

Nederlands-Vlaamse task force gaat lerarentekort bestrijden

De regeringen van Nederland en België gaan samen kijken hoe de lerarentekorten in beide landen kunnen worden bestreden. Een gezamenlijke 'task force' gaat bestuderen wat de twee landen van elkaar kunnen leren.

De oprichting van de werkgroep werd maandag bekendgemaakt na een Nederlands-Vlaamse top, in het Zeeuwse Middelburg. De ’task force’ wil op drie manieren naar oplossingen zoeken.

Het lerarenbeleid van Nederland en Vlaanderen wordt vergeleken, waarbij de Vlamingen interesse hebben in hoe sommige docenten in Nederland naast hun werk op school ook nog in een andere sector werken.

Ook wordt gezocht naar manieren om lerarenopleidingen aantrekkelijker te maken, en wordt gekeken hoe meer zij-instromers kunnen worden geworven.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van docenten
    • Basisonderwijs

    AI in het klaslokaal zorgt voor kansen, maar er zijn ook zorgen

    Gisteren om 12:03
    • Basisonderwijs

    Directeur basisschool maakt zich zorgen over demonstranten Jezus Leeft bij nabijgelegen abortuskliniek

    Gisteren om 09:41

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht