29 oktober 2018 om 10:21
< 1 min lezen

Libris Geschiedenis Prijs voor Van Oostrom

De Libris Geschiedenis Prijs 2018 gaat naar letterkundige Frits van Oostrom voor zijn boek 'Nobel streven. Het onwaarschijnlijke maar waargebeurde verhaal van ridder Jan van Brederode'. Aan de Libris Geschiedenis Prijs is een bedrag van 20.000 euro verbonden.

Van Oostrom ontving de prijs zondag uit handen van juryvoorzitter Jeroen Dijsselbloem tijdens een speciale live-uitzending van het radioprogramma OVT op NPO radio 1. Volgens de jury heeft Van Oostrom de Middeleeuwen op een meeslepende manier tot leven gewekt. “Een rijk en inspirerend boek.”

Frits van Oostrom (1953) is universiteitshoogleraar in Utrecht. Hij is gespecialiseerd in de Nederlandse letterkunde van de middeleeuwen. Voor zijn wetenschappelijk werk kreeg hij in 1995 de Spinozaprijs. Zijn boek ‘Maerlants wereld’ werd in 1996 bekroond met de AKO Literatuurprijs.

De Libris Geschiedenis Prijs is een initiatief van Historisch Nieuwsblad, Libris-boekhandels, het Nederlands Openluchtmuseum, de VPRO, Rijksmuseum Amsterdam en de Volkskrant. Met de prijs willen de initiatiefnemers een stimulans geven aan “het goede historische boek in Nederland.”

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van docenten
    • Docenten

    Hoe maak je als docent LHBTIQA+ bespreekbaar in de klas?

    12 december 2025 om 10:00
    • Docenten

    Middelbare scholen ontvangen meer geld voor Holocausteducatie

    12 december 2025 om 08:45

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant