11 oktober 2016 om 17:17
< 1 min lezen

Bussemaker verdedigt omstreden consultant

Minister Bussemaker van Onderwijs moest een onderwijsconsultant die eerder subsidie in eigen zak had gestoken wel opnieuw in de arm nemen omdat hij nu eenmaal de beste kandidaat was voor de nieuwe klus. Met dat verweer verdedigde Bussemaker zich dinsdag tegen kritische vragen van Tweede Kamerleden.

D66’er Paul van Meenen vroeg Bussemaker om opheldering over de “dubieuze relatie tussen consultant en minister”. Van Meenen was op het spoor gezet door NRC Handelsblad, dat over de zaak berichtte. Hij stipte aan dat Bussemaker consultant Hans Kamps als adviseur bijstond en volgens Kamps met hem bevriend is.

De PvdA-minister pareerde met de mededeling dat ze bij haar aantreden haar adviesfunctie al had opgegeven en het dossier had overgedragen aan collega-minister Edith Schippers. Ze verdedigde Kamps, die volgens haar een administratieve fout had gemaakt. Het zo ten onrechte opgestreken geld is volgens haar teruggevorderd.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van docenten
    • Docenten

    Jaarlijkse campagne ‘Leer over de Holocaust’ van start

    Vandaag om 09:03
    • Docenten

    Leraren zien kansen voor AI in het onderwijs: interactieve lessen, toetsen en meer

    Gisteren om 15:41

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant